Bu arada Alman Sendikalar Federasyonu (DGB) ve Halle’deki Sağa Karşı İttifak, Perşembe öğleden sonra (17:00) pazar meydanında bir anma etkinliği çağrısında bulundu.

Bu arada Alman Sendikalar Federasyonu (DGB) ve Halle’deki Sağa Karşı İttifak, Perşembe öğleden sonra (17:00) pazar meydanında bir anma etkinliği çağrısında bulundu.

Bu arada Alman Sendikalar Federasyonu (DGB) ve Halle’deki Sağa Karşı İttifak, Perşembe öğleden sonra (17:00) pazar meydanında bir anma etkinliği çağrısında bulundu. Saldırının kurbanlarını hatırlamak önemlidir. “” Düşüncelerimiz kurbanların yanında. Sempatimiz ailelere ve arkadaşlara, dayanışmamız anti-Semitizm ve ırkçılığın tüm kurbanlarına gidiyor “dedi Saksonya Anhalt DGB patronu Susanne Wiedemeyer. Sağ Magdeburg’a Karşı İttifak ve Yeni Sinagog Derneği tarafından Cuma günü Magdeburg’da bir nöbet düzenlenmesi planlanıyor.

Bir uzmana göre, Halle / Saale’deki saldırıların ardından saldırganın açıklaması gibi görünen bir belge internette ortaya çıktı. Aşırılık yanlılarını izleme konusunda uzmanlaşmış Site İstihbarat Grubu’nun başkanı Rita Katz, Çarşamba akşamı Twitter’da bunu yazdı.

PDF belgesi, silahların resimlerini gösteriyor ve suçtan dağıtıldığı söylenen canlı videoya bir referans içeriyor. Metnin amacının “mümkün olduğunca çok sayıda beyaz karşıtını, tercihen Yahudileri” öldürmek olduğu belirtiliyor.

Bir hafta önce oluşturuldu

Belgenin iyi bir hafta önce 1 Ekim’de oluşturulmuş olduğu anlaşılıyor ve faillerin saldırıya ne kadar planlama ve hazırlık yaptıkları konusunda daha fazla bilgi veriyor. Akşam olayın fail olduğu iddia edilen kişiden gerçekten gelip gelmediği belli değildi.

Günah çıkarma videosunu yaklaşık 2.200 kişi izledi

Katz ayrıca, Halle / Saale’deki saldırıların failinin sosyal ağlara yüklediğinin söylendiği bir günah çıkarma videosuna da atıfta bulundu. Akış platformu Twitch’e göre, bu, 30 dakika sonra silinmeden önce tahmini 2.200 kişi tarafından görüntülendi. Hesap yaklaşık iki ay önce oluşturulmuştu, bir şey daha önce yalnızca bir kez yayınlanmıştı.

Canlı yayın beş kişi gördü

Twitch Perşembe gecesi Twitter üzerinden “korkunç videonun” hesap sahibi tarafından 35 dakika boyunca canlı olarak yayınlandığını ve o sırada beş kişi tarafından görüldüğünü duyurdu. Fail olduğu iddia edilen kişinin sosyal ağlara günah çıkarma videosu yüklediği söyleniyor. Görünüşe göre video, Halle’deki saldırıların gidişatını suikastçının bakış açısından belgeliyor.

Suikastları görün

Halle şehir merkezinde çekimlerin ne kadar bariz bir şekilde devam ettiğini görebilirsiniz. Video diğer şeylerin yanı sıra, buzdolabının arkasında yatan bir adamın bir kebapçıda nasıl birkaç kez vurulduğunu gösteriyor. Kayıtlar muhtemelen bir kaska takılı bir kameradan alınmıştır. Akşam, yetkililerden videodaki kişinin suikastçı olduğuna dair bir onay gelmedi.

ABD merkezli bir platform olan Twitch, olayı araştırdığını söyledi. Nefret içeriğine karşı sıfır tolerans politikası var, her şiddet eylemi çok ciddiye alınıyor. Bu iğrenç eylemin içeriğinin yayınlandığı tüm hesaplar kalıcı olarak yasaklanacaktır.betboo forum Suçtan etkilenenler ile düşünceleriniz var.

Aşırı sağcı Stephan B. tutuklandı

Halle / Saale’de bir sinagogda başarısız bir girişimde iki kişi silahlı bir fail tarafından öldürüldü. İki kurbanın kimliği henüz netlik kazanmadı. Saksonya-Anhalt’tan aşırı sağcı Stephan B., Çarşamba günü öğleden sonra tutuklandı. Güvenlik kaynaklarından alınan bilgilere göre, öğle saatlerinde sinagoga saldırmaya çalıştı. O sırada 50’den fazla kişi Tanrı’nın evindeydi ve en önemli Yahudi festivali Yom Kippur’u kutladı. Saldırı girişimi başarısız olduktan sonra, 27 yaşındaki Alman’ın sinagogun önünde ve ardından yakındaki bir kebapçıda iki kişiyi vurup en az iki kişiyi yaraladığı söyleniyor. B.’nin suçu filme aldığı ve olay yerinden kaçmadan önce kask kamerasıyla internette canlı yayınladığı söyleniyor.

Daha fazla sayıda kurban muhtemelen silahtaki bir kusur nedeniyle engelleniyor

Daha da fazla sayıda mağdur, muhtemelen failin en az bir silahındaki kusurlar nedeniyle engellenmiştir. Suçla ilgili olduğu iddia edilen videoda, en az iki vakada sıkışmaların nasıl insanların hayatını kurtardığı görülüyor. Fail, muhtemelen kendi yaptığı uzun bir silah, bir tabanca ve patlayıcı kullandı.

Polise yönelik ciddi iddialar: “” İhmal acı intikam aldı “”

Yahudiler Merkez Konseyi Başkanı polise karşı ciddi iddialarda bulundu. Schuster, “Halle’deki sinagogun Yom Kippur gibi resmi tatillerde polis tarafından korunmaması skandaldır.” Dedi. “Bu ihmalin intikamı şimdi acı bir şekilde alındı.” “Schuster, Würzburg’da bir katliamı yalnızca şans engelleyebilirdi. “” Saldırının vahşeti, önceki yıllarda görülen her şeyi aşıyor ve Almanya’daki tüm Yahudiler için derin bir şok. “”

“İngilizce konuşuyor ve komplo teorilerini ele alıyor”

Fail muhtemelen sağcı İnternet alt kültürüne ulaşmak istedi

Aşırılıkçılık araştırmacısı Matthias Quent’in değerlendirmesine göre, fail açıkça uluslararası düzeyde yaygın, sağcı bir İnternet alt kültürü elde etmek istiyordu. “” İngilizce konuşuyor ve komplo teorilerini ele alıyor, örneğin Yahudiliğin sözde yıkıcı gücü hakkında. Ayrıca feminizmi de onaylamıyor, “dedi Quent. Bunlar küresel popülist ve radikal sağın güdüleri. Quent, “Video, birinci şahıs nişancı bakış açısı da dahil olmak üzere bir video oyununun estetiğini takip ediyor,” dedi.

Seehofer: “” Aşırı sağcı arka plan için yeterli kanıt “”

İçişleri Bakanı Seehofer, Çarşamba akşamı, soruşturmayı hızla devralan Federal Savcının “olası bir aşırı sağcı geçmişe ilişkin yeterli kanıta” sahip olduğunu söylemişti. Seehofer, Yahudi karşıtı bir sebepten bahsetti. Şansölye Angela Merkel (CDU), kurban yakınlarına derin taziyelerini iletti. Hükümet sözcüsü Steffen Seibert Twitter’da, dayanışmanın Yom Kippur tatilinde tüm Yahudiler için geçerli olduğunu yazdı. Akşam Merkel, Berlin’deki Oranienburger Strasse’deki sinagogda bir dayanışma etkinliğine katıldı.

Diğer Alman şehirlerinde de insanlar sinagogların yakınında toplandı ve ölüleri antı. Halle’de insanlar pazar meydanına çiçekler ve mumlar koydu.

Hofer durma konusunda “şaşkına döndü”

Perşembe günü yayınlanan bir yayına göre, FPÖ federal parti lideri Norbert Hofer, Almanya’nın Halle kentinde iki kişinin öldüğü saldırının ardından “şaşkına döndü”.

“” Mevcut bilgilere göre, bu saldırı – tüm yerlerin en yüksek Yahudi bayramı olan Yom Kippur’a yapılan saldırı – aşırı sağcı bir anti-Semit eylemidir. İnsanların barış içinde bir araya gelerek dua ettikleri ibadet yerlerine yapılan saldırılar özellikle korkakça ve aşağılıktır. Bu saldırı, radikal akımları durdurmak için daha çok şey yapılması gerektiğini gösteriyor. Şiddet ve aşırılığın toplumumuzda yeri olmamalıdır. Bu zor saatlerde düşüncelerim kurbanlar, hayatta kalanlar ve Yahudi cemaati ile birlikte. “”

Avusturya-İsrail’de yüksek güvenlik önlemleri

Halle’deki terör saldırısının ardından Avrupa Futbol Şampiyonası elemeleri Avusturya – İsrail Perşembe günü (bugün) yüksek güvenlik önlemleri altında gerçekleştirilecek. Polis sözcüsü Patrick Maierhofer, İsrailli oyuncuların hareket ettikleri veya bulundukları her yerde – otelde veya stadyuma gittiklerinde – polis varlığının artacağını söyledi.

Tüm özel kuvvetler görevde. Oyuncular, şehir tapınağı olan Viyana’nın ana sinagogu yakınlarındaki bir otelde konaklıyorlar. En yüksek Yahudi bayramı olan Çarşamba günü, oyuncuların büyük bir kısmı da buna katıldı. Yom Kippur Festivali nedeniyle İsrailli oyuncuların Çarşamba günü Ernst Happel Stadyumu’nda önceden yiyip içebilmeleri için akşam geç saatlerde antrenmanları yapıldı. İnanan Yahudiler, Yom Kippur’dan önceki gün gün batımından ertesi gün akşama kadar ne sıvı ne de katı yiyecekler yerler.

Halle’deki saldırıdan önce bile Viyana’daki İsrailli oyuncular polis tarafından korundu ve antrenmana eşlik etti.

Maierhofer, bu saldırı “” operasyonel konsepte dahil edildi “” dedi. Yıllardır “son zamanlarda artan bir terör durumu” var. Artan polis varlığı “önleyici tedbir” dir. Maierhofer, “Viyana’daki Yahudi kurumlarına veya futbol maçına yönelik herhangi bir tehdit yok” dedi.

Viyana’daki Yahudi kurumlarının daha fazla korunması

Almanya’nın Halle kentinde iki kişinin ölümüne yol açan aşırı sağcı terör saldırısının ardından Çarşamba günü Viyana’daki Yahudi kurumlarının koruması artırıldı. Sinagoglara ek olarak, bu aynı zamanda Yahudi Müzesi ve İsrail büyükelçiliğini de içerir. Polis sözcüsü Patrick Maierhofer, saldırıdan önce bile Yahudi bayramları nedeniyle gözetim önlemlerinin arttığını söyledi.

Namaz vakitlerinde zaten artırılmış güvenlik önlemleri vardı ve Yom Kippur’un tatili nedeniyle mülk koruması artırıldı. Alman saldırgan Çarşamba günü bir sinagoga saldırdı, ancak kilisenin kapıları yüzünden başarısız oldu. Maierhofer Perşembe günü, bu saldırının “operasyon planına dahil edildiğini” vurguladı. Wega, Cobra’dan yetkililer, patlayıcılar veya polis köpekleri hakkında bilgili organlar da dahil olmak üzere tüm özel kuvvetler Viyana’da görev yapıyor. İsrail’e karşı ÖFB-Elf’in EM niteleyicisi için artırılmış güvenlik önlemleri de var.

Maierhofer, bunların önleyici tedbirler olduğunu ve belirli tehlike tedbirleri olmadığını vurguladı. Polis sözcüsü, “Olaylara dair hiçbir kanıt yok, tesislere veya futbol maçına yönelik tehdit yok” dedi. Yıllardır “son zamanlarda artan bir terör durumu” var.

Baba: Kendisiyle barışık değildi

Babasına göre, Almanya’nın Halle an der Saale kentinde suikastçi olduğu iddia edilen kişinin, sık sık bilgisayar başında oturan yalnız bir kişi olduğu söyleniyor. “” Bild “gazetesi babasının şu sözünü aktardı:” O, ne kendisiyle ne de dünyayla barışıktı, her zaman herkesi suçluyordu. “

27 yaşındaki çocuğun neredeyse hiç arkadaşı yoktu ve bunun yerine internette çok zaman geçirdi. “” Oğlan sadece çevrimiçiydi. “”

“Oğlan sadece çevrimiçiydi”

“” Bild “raporuna göre, Stephan B. liseden mezun olduktan sonra iki dönem kimya okudu, ancak hastalık nedeniyle okulu bıraktığı söyleniyor. Bir komşuya göre, en son radyo teknisyeni olarak çalıştığı söyleniyor. Baba, oğlunun orduda olmasına rağmen özel bir eğitimi olmadığını bildirdi.

Fail olduğu iddia edilen kişi muhtemelen güvenlik yetkilileri tarafından aşırı sağcı olarak fark edilmedi.

Mağdurlar belirlenir

Halle’deki saldırının ardından ölen kurbanlar belirlenir. Alman basın ajansının güvenlik çevrelerinden öğrendiği gibi, 40 yaşında Halle’li bir kadın ve 20 yaşında Merseburg’lu bir adam. Kadın, çarşamba öğle yemeğinde sinagogun önünde ağır silahlı fail tarafından, adam ise biraz sonra yakındaki bir kebapçıda vurularak öldürüldü.

Aşırı sağcı olduğu iddia edilen kişi, kaçarken iki kişiyi de yaraladı. Dpa’nın verdiği bilgiye göre, 15 kilometre uzaklıktaki Landsberg’de bir işletme işleten evli bir çift oldukları söyleniyor. 40 yaşındaki kadın ve 41 yaşındaki erkek hastanede ateşli silahla tedavi altına alındı.

Landsberg’in bir bölgesi olan Wiedersdorf’ta dpa’nın güvenlik çevrelerinden öğrendiği gibi failin ilk kaçış arabasını park ettiği ve bir taksiyi kaçırdığı söyleniyor. Daha fazla ateş edildi. Buna göre, fail olduğu iddia edilen kişi, kısa bir süre sonra Werschen kasabası yakınlarındaki Autobahn 91’de bir trafik kazasında özel kuvvetler tarafından tutuklandı. Yaralandı ve hastaneye kaldırıldı.

Şimdi 1 ay boyunca ücretsiz olarak haberleri okuyun! * * Test otomatik olarak sona erer. Daha fazlası ▶JBL’den gerçek kablosuz kulaklıkları şimdi kazanın! (E-media.at) Yeni erişim (yachtrevue.at) Bekar olmanın harika olmasının 8 nedeni (lustaufsleben.at) Wasabi mayonezli somon karides burger ve ballı salatalık (gusto .at) Yeni trendde: Shock-Down – ekonomi kilitlenmelere ne kadar dayanabilir? (trend.at) Gülmek ve iyi hissetmek için en iyi 35 aile dizisi (tv-media.at) Viyana’daki E-Scooter: Tüm sağlayıcılar ve Karşılaştırmada 2020 fiyatları (autorevue.at)

Ne rüya gibi bir düğün! James Blunt, hafta sonu Mallorca’da Sofia Wellesley ile evlendi. Ebeveynlerinin orada, deniz kenarında bir evi var ve burada birçok arkadaşı ve akrabasıyla büyük bir partiyi kutladılar.

Zaten 5 Eylül’de, şarkıcı hukuk danışmanına Londra’da evet kelimesini verdi, ancak sadece küçük bir grupta. Arada çift, bir yatta tatillerinin tadını çıkardı, İbiza ile Mallorca arasında gezindi ve balayının tadını çıkardı. Şimdi yüzlerce konuğun katıldığı büyük bir kutlama vardı.

Sofie, gevşek saçlı beyaz, uzun, havadar bir elbise giydi. Damadın görünüşü özellikle alışılmadıktı. Çünkü James Blunt yakında bir şapka taktı.

Partideki ruh hali çok rahat ve rahattı, yani sertti. Lord John Henry Wellesley’in kızı ve Wellington Dükü’nün torunu olmasına rağmen.

Şimdi 1 ay boyunca ücretsiz olarak haberleri okuyun! * * Test otomatik olarak sona erer. Daha fazlası ▶JBL’den gerçek kablosuz kulaklıkları şimdi kazanın! (E-media.at) Yeni erişim (yachtrevue.at) Bekar olmanın harika olmasının 8 nedeni (lustaufsleben.at) Wasabi mayonezli somon karides burger ve ballı salatalık (gusto .at) Yeni trendde: Shock-Down – ekonomi kilitlenmelere ne kadar dayanabilir? (trend.at) Gülmek ve iyi hissetmek için en iyi 35 aile dizisi (tv-media.at) Viyana’daki E-Scooter: Tüm sağlayıcılar ve Karşılaştırmada 2020 fiyatları (autorevue.at)

Yorumlar

Giriş yap Facebook’a bağlan

Sivil düğününden sonra, İtalyan kucaklaşan şarkıcı Eros Ramazzotti (50), büyük bir açık hava partisi ile manken Marica Pellegrinelli (24) ile evliliğini imzaladı. “” 21. Haziran – yaz gündönümü “” söz yazarını Facebook sayfasında yazdı ve karısıyla fotoğraflar ekledi.

İtalyan “Vanity Fair” dergisinin internet sayfasında yer alan haberlere göre, Cumartesi günü Piedmont’un Monterotondo di Gavi kentindeki bir tatil köyünde partiye yaklaşık 200 konuk geldi. Eski karısı Michelle Hunziker (37) de kızları Aurora (17) ile oradaydı.

Ayrıca pop şarkıcısı Laura Pausini, futbolcu Alessandro del Piero ve şarkıcı Biagio Antonacci’nin de hazır bulunduğu söyleniyor. Ramazzotti mavi bir takım elbise giymişti, karısı Ramazzotti’nin en başarılı oyunlarından bazılarına ait notlar ve çizgilerle basılmış uzun, açık renkli bir elbise giymişti.