Jednak Niemiec miał szczęście, że wślizgnął się na ostatnie pole z powodu wycofania się Le Clos i dyskwalifikacji Rogana.

Jednak Niemiec miał szczęście, że wślizgnął się na ostatnie pole z powodu wycofania się Le Clos i dyskwalifikacji Rogana.

Jednak Niemiec miał szczęście, że wślizgnął się na ostatnie pole z powodu wycofania się Le Clos i dyskwalifikacji Rogana.

Roganowi potrwa do jesieni, by przetrawić dyskwalifikację. Nie chce z góry podejmować ostatecznej decyzji o swojej przyszłości. W przyszłym tygodniu gwiazda OSV wystartuje na mistrzostwach stanu w Innsbrucku w piątek lub sobotę. Następnie Rogan chciałby wrócić do Londynu na ostatnią ceremonię igrzysk. Wiedeńczycy nie zarezerwowali jeszcze lotu powrotnego. „Chcę tu być, kiedy będzie pierwszy medal (dla Austrii)”.

Spotkanie z Hermannem Maierem W okolicach ceremonii zamknięcia z przyjemnością spotkałby się z Hermannem Maierem, który przyjedzie do Londynu w następny czwartek. To byłaby okazja, aby Rogan mógł wyjaśnić swoje kontrowersyjne wypowiedzi wygłoszone w programie Ö3 „Śniadanie ze mną” „Herminatorowi”. Menedżer Rogana, Ronald Leitgeb, początkowo poradził mu, aby nie udzielał wywiadu. Rogan go wybrał. Leitgeb: „Ma 30 lat i sam decyduje. Jestem jego pracownikiem, a nie szefem”.

Leitgeb złamał też lancę sportowcowi Markusowi Roganowi, dwukrotnemu srebrnemu medalistowi olimpijskiemu z Aten 2004, byłemu mistrzowi świata i rekordzistce świata, a także rekordzistce Europy: „Jest niewielu sportowców, którzy osiągnęli tak wiele w swoim sporcie. Powinieneś zdjąć kapelusz i szacunek Pokaż przed jego osiągnięciami. Powinieneś szanować jednego z największych austriackich sportowców letnich. Jestem głęboko przekonany – zasługuje na finał. ”

Najważniejsze wydarzenia Rogana Rekord świata na krótkim torze na EM 2005 w Trieście oraz złoto w mistrzostwach świata na krótkim torze w kwietniu 2008 w Manchesterze zostały nazwane przez Rogana absolutnymi wydarzeniami w jego karierze. „I że byłem na podium z Aaronem Peirsolem” – dodał Rogan. W tym czasie na igrzyskach olimpijskich w Atenach w 2004 roku błagał o cofnięcie dyskwalifikacji Amerykanina ponad 200 m wstecz. Peirsol otrzymał wtedy również złoto, srebro Rogan.

Dziś nie opłakuje swojego dobrowolnego wyrzeczenia się przyjęcia „odziedziczonego” złotego medalu, nawet jeśli nie będzie on już działał ze złotem, do którego dążył. „Tak jak tym razem niesłusznie zostałem wyeliminowany, zwycięstwo olimpijskie byłoby równie niesprawiedliwe w tamtym czasie” – wyjaśnił austriacki „Sportowiec Roku 2004”. Peirsol był tam również w środę podczas protestu. – Próbował mi pomóc.

Schauer chce przekonać Rogana Prezes OSV Paul Schauer chce przekonać Rogana do kontynuacji, nie chce wierzyć, że jego kariera się jeszcze skończy. – Popracuję nad tym i porozmawiam z nim. Markus ma wielkie zasługi w historii austriackiego pływania. Ta dyskwalifikacja pozostawia gorzki posmak. Schauer przypisuje mu wielkie uznanie za to, że Rogan startuje w mistrzostwach kraju: „To wspaniale, że robi to w podziękowaniu za austriackie pływanie”.triapidix300

Rogan widzi jedyną dobrą stronę w prawdopodobnym końcu swojej kariery w tym, że będzie go stać na więcej prywatności w przyszłości. „Najlepsze jest to, że teraz mogę być prywatny” – powiedział zdobywca 34 medali. Dlatego w wywiadzie dla ORF nie udzielił żadnych informacji na temat przyszłości ze swoim partnerem. Rogan nie zna jeszcze swojego przyszłego miejsca zamieszkania: „31 sierpnia moja umowa najmu w Los Angeles wygaśnie. Do tego czasu muszę podjąć decyzję”.

Przegląd kariery Markusa Rogana 27 lipca 2001: Markus Rogan pojawia się na austriackim radarze sportowym. Wiedeński student w USA sensacyjnie zdobywa swój pierwszy międzynarodowy medal w Fukuoce, zdobywając w wieku 19 lat srebro Pucharu Świata ponad 200 m wstecz.

28 marca 2004: Rogan pływa swój pierwszy rekord Europy. Na Mistrzostwach Stanów Zjednoczonych na krótkim torze w East Meadow potrzebował 1:51,37 minuty na 200 m do tyłu.

12 maja 2004: Rogan zdobywa swoje pierwsze złoto. Nowy najlepszy zawodnik Austrii wygrywa na 200 m stylem zmiennym na Mistrzostwach Europy w Madrycie. Trzy dni później pozwala również tytułowi podążyć ponad 200 m wstecz. Około miesiąc później, po ukończeniu studiów na Uniwersytecie Stanforda, przyjął nowego trenera w postaci Austriaka Roberta Michlmayra.

16 sierpnia 2004:> Na Igrzyskach Olimpijskich w Atenach Rogan w końcu zostaje nową austriacką gwiazdą sportu. Ponad 100 m do tyłu zdobywa srebro za Amerykaninem Aaronem Peirsolem.

19 sierpnia 2004: Przez kilka minut Rogan może poczuć się jak mistrz olimpijski. Zwycięzca Aaron Peirsol został na krótki czas zdyskwalifikowany z powodu pomyłki w przewróceniu 200 m do tyłu, ale wynik został wkrótce zmieniony. Rogan, który wypowiedział się przeciwko karze przyjaciela, otrzymuje srebro.

20 października 2004: Rogan po raz pierwszy i jedyny w swojej karierze zostaje wybrany Austriackim Sportowcem Roku.

9 grudnia 2004: Na domowych mistrzostwach na krótkim torze w Wiedniu, Rogan w ciągu godziny koronuje się na dwukrotnego mistrza Europy. Po 200 m do tyłu wygrywa również 200 m stylem zmiennym. Dwa dni później dwa razy zdobył srebro.

30 lipca 2005: Rogan zdobywa swój drugi z trzech medali mistrzostw świata na długodystansowym torze olimpijskim ze srebrem ponad 200 m za plecami w Montrealu.

8 grudnia 2005: Rogan po raz pierwszy bije rekord świata. Wiedeńczyk wygrał 200 m z powrotem w 1: 50,43 min na European Short Course w Trieście.

5 sierpnia 2006: Rogan ponosi pierwszą poważną porażkę na arenie międzynarodowej. Jako obrońca tytułu zajął czwarte miejsce na Mistrzostwach Europy w Budapeszcie na dystansie 200 m. Ponad połowę dystansu zdobył co najmniej srebro cztery dni wcześniej.

30 marca 2007: Prawie trzy miesiące po przeniesieniu bazy treningowej do Rzymu, Rogan zdobył brąz ponad 200 m wstecz na Mistrzostwach Świata na Długim Trasie w Rzymie.

23 marca 2008: Rogan ponownie zostaje dwukrotnym mistrzem Europy podczas Mistrzostw Europy w Eindhoven, ale nie jest zbyt zadowolony ze swojego występu. Bardziej cieszy go historyczny brązowy medal z przekaźnikiem Kraul.

13 kwietnia 2008: Rogan zdobywa jedyne złoto w Mistrzostwach Świata. Wiedeński powrót. W rekordowym czasie 1: 47,84 minuty pokonał faworyta USA Ryana Lochte i stał się jednym z faworytów igrzysk olimpijskich.

15 sierpnia 2008: Rogan opuścił Igrzyska w Pekinie. Na swojej specjalnej trasie 200 m do tyłu nie wyprzedza czwartego miejsca. Ale dzięki swojemu związkowi z byłą Miss Austrii Christine Reiler dominuje na stronach towarzystwa.

1 sierpnia 2009: najgorszy moment w jego karierze. Po kompletnie nieudanym mundialu w Rzymie, w którym nie doszedł do finału, Rogan zostaje pobity w dyskotece w Ostii. Po przerwaniu szkolenia jako doradca finansowy dla klientów prywatnych miesiąc później Raiffeisen nie przedłużył umowy sponsorskiej z Roganem.

10 grudnia 2009: Rogan, który przeniósł się do Kalifornii, pojawia się ponownie. Zdobywając tytuł mistrza Europy w biegu indywidualnym na 200 m stylem zmiennym, pływa na krótkim torze w Stambule w czasie 1: 51,72 minuty, co jest jego jedynym rekordem Europy, który jest nadal aktualny. To ostatni złoty medal w jego karierze, po którym niespodziewanie opuszcza mistrzostwa.

14 sierpnia 2010: Roganowi odmówiono złota, do którego dążył w Budapeszcie, zdobył dwa srebrne medale.

28 lipca 2011: Rogan, który w międzyczasie skoncentrował się na biegu indywidualnym na 200 m stylem zmiennym, w finale Pucharu Świata w Szanghaju nie zajmuje piątego miejsca. Swoją serię medali trwającą od 2001 roku – co najmniej jeden kruszec w roku – ze srebrem uratował dopiero w grudniu na krótkich mistrzostwach Europy w Szczecinie.

23 maja 2012: Rogan zdobył swój 34. i prawdopodobnie ostatni międzynarodowy medal w Debreczynie z brązem na Mistrzostwach Europy w biegu indywidualnym na 200 m. Jest 10 medali złotych, 18 srebrnych i 6 brązowych.

27 lipca 2012: Podczas ceremonii otwarcia Igrzysk Olimpijskich w Londynie, Rogan prowadzi austriacką drużynę na stadion jako nośnik flagi – dla pływaka „najlepszy moment w mojej karierze”.

1 sierpnia 2012: kariera olimpijska Rogana kończy się dyskwalifikacją z powodu błędu skrętu. Z dziewiątym najlepszym czasem w półfinale na dystansie 200 m indywidualnym stylem zmiennym, 30-latek awansowałby do finału tylko wtedy, gdyby odwołany został południowoafrykański Chad le Clos.

Czytaj wiadomości przez 1 miesiąc za darmo! * * Test kończy się automatycznie.

Więcej na ten temat ▶

WIADOMOŚCI Z SIECI

Wygraj teraz prawdziwie bezprzewodowe słuchawki od JBL! (E-media.at)

Nowy dostęp (yachtrevue.at)

8 powodów, dla których dobrze jest być singlem (lustaufsleben.at)

Burger Krewetkowy z Łososiem, Majonezem Wasabi i Miodowym Ogórkiem (gusto.at)

W nowym trendzie: Shock-Down – jak długo gospodarka może wytrzymać blokady? (Trend.at)

35 najlepszych seriali rodzinnych do śmiechu i dobrego samopoczucia (tv-media.at)

Hulajnoga elektryczna w Wiedniu: Porównanie wszystkich dostawców i cen 2020 (autorevue.at)

Komentarze

zarejestrować

Połącz z Facebookiem

ktokolwiek01Fr., 3 sierpnia 2012 10:33

Raport

Odpowiadać

Nasz bohater ! Podejrzewam, że pokonali kilka ostatnich komórek mózgowych, które miał wtedy drogi panie Rogan we włoskiej dyskotece. Jego wybitna inteligencja (którą, jak mówi, ma w zamian za pana Maiera) wystarczy, że po dziesiątkach lat pływania został zdyskwalifikowany z powodu niewłaściwej techniki pływania. Nasuwa się pytanie, które Horst zdecydował, że może nieść naszą flagę podczas ceremonii otwarcia. Na koniec mogę tylko powiedzieć: „Panie Rogan, mylisz pan zgodność i niezdolność z intelektem”

Piątek, 3 sierpnia 2012 03:31

Raport

Odpowiadać

Rogan Jego odejście to najlepsza rzecz, jaka może nam się przydarzyć. Nazwać siebie „najlepszym” wszechczasów i tak dalej! Zbezcześcić wśród sportowców ikonę Hermanna Maiera, a następnie oskarżyć panią Stöckl o fałsz – niewiarygodne! Ponieważ i tak nie czuje się już dobrze w naszej kulturze, życzę mu wszystkiego najlepszego na przyszłość i nadal ciepło wspominam jego sukcesy sponsorowane przez Austrię. Jego emigracja co najwyżej zaszkodzi gazecie „Österreich”, ponieważ jest z pewnością najlepsza Gazeta dostanie mniej informacji, Roganowi udało się przenieść do sportu wszystko, o co zarzuca się politykom! Według doniesień medialnych jego wiara nie ma nic wspólnego z wiarą i odpowiada jego atletycznemu zachowaniu! Wniosek: jest zbędny!

Piątek, 3 sierpnia 2012, 1:21

Raport

Odpowiadać

czy błąd przemiany od Chrystusa do Żyda nie będzie również błędem przemiany, okaże się dopiero później! pokój lub shalom

Strona 1 z 1 ”

Kontrowersyjna aplikacja do ewaluacji nauczycieli „Lernsieg” jest ponownie dostępna online w niezmienionej formie od dziś. W najbliższych tygodniach nastąpi ekspansja, ze względu na nowych inwestorów „niektóre rzeczy można odbudować” – mówi założyciel Benjamin Hadrigan. Możliwe są funkcje komentarzy dla nauczycieli i uczniów.

Na potrzeby aplikacji utworzono bazę danych zawierającą około 90 000 nauczycieli i odpowiednich szkół. Tam, po zarejestrowaniu się przez numer telefonu komórkowego, uczniowie mogą oceniać swoich nauczycieli z niższego poziomu AHS lub nowej szkoły średniej (NMS) w kategoriach takich jak nauczanie, uczciwość czy punktualność od jednej do pięciu gwiazdek, a jeśli jest mniej niż pięć gwiazdek, określić braki w określonych podkategoriach . Dla każdej szkoły istnieje następnie ranking „najlepszych” nauczycieli oraz, oprócz odpowiedniego profilu szkoły, ranking dziesięciu najlepszych szkół w kategoriach takich jak kursy czy nowe media.

„Przechodzimy do trybu online, tak jak kilka tygodni temu,” podkreślił Hadrigan. W końcu organ ochrony danych potwierdził zgodność z prawem tej wersji w decyzji.

»Nie jesteśmy aplikacją charytatywną. Oczywiście, że chcemy zarabiać ”

Założyciel dał też jasno do zrozumienia: „Nie jesteśmy aplikacją charytatywną. Oczywiście chcemy zarabiać”. Jednak sprzedaż numerów telefonów komórkowych studentów jest wykluczona. Są one sprawdzane tylko po to, aby upewnić się, że uczniowie oceniają tylko jedną szkołę lub jej nauczyciela. „Nigdy nie będziemy sprzedawać numerów ani robić z nimi niczego w celach marketingowych”.

Które reklamy są w porządku?

Jednak można na przykład znaleźć korepetytorów za pośrednictwem platformy lub tradycyjnej reklamy – mówi Hadrigan. Komisja studencka powinna pomóc zdecydować, które miejsca reklamowe zostaną przyjęte. McDonalds jest dla niego nie do pomyślenia, ale reklama przyborów szkolnych w sieciach handlowych czy zapowiedź nowego filmu w sieci kin nie stanowią problemu.

Hadrigan uważał, że ryzyko niewłaściwego wykorzystania aplikacji do nieprawidłowych ocen jest raczej niskie. „Każda platforma ocen ma swoje możliwości”. Jeśli poszczególni uczniowie ocenią nauczycieli, których nawet nie mają, nie zafałszuje to ogólnego wyniku. Mało kto dostanie 20 smartfonów tylko po to, by nauczyciel wyglądał źle.

Hadrigan dostrzega przewagę swojej aplikacji nad obecnie możliwymi dobrowolnymi procedurami zapewniania jakości w szkołach w reklamie aplikacji: Obecne opcje informacji zwrotnej nie mają żadnych konsekwencji i mogą po prostu zniknąć w szufladzie dyrektora.

Założyciel aplikacji nie chciał komentować modelowych pozwów ogłoszonych przez związek. Tylko: „Nie boimy się bardzo”.

Unia chce dalej walczyć legalnie

Związek nauczycieli chce podjąć kroki prawne przeciwko aplikacji ewaluacyjnej „nauka zwycięstwa”. Według przewodniczącego nauczycieli ARGE w GÖD Paula Kimbergera w APA, jeden z kilku złożonych wzorowych pozwów został już zatwierdzony do procedury. „Nie chodzi o konflikt z udziałem Paula Kimbergera” – podkreślił przedstawiciel najwyższego nauczyciela. „Tysiące kolegów zwróciło się do związków zawodowych, aby zapewnić ochronę ich praw”.

Kimberger widzi, że aplikacja nie tylko narusza ochronę danych i dóbr osobistych, ale także podejrzewa „ogromną kampanię dotyczącą numerów telefonów komórkowych”. Opór nie ma nic wspólnego z odmową udzielenia informacji zwrotnej. „Pytanie brzmi, czy wszystko w życiu można wcisnąć w gwiazdki i polubienia – zwłaszcza jeśli chodzi o relacje międzyludzkie”.

Strefy wolne od komórek w szkole

Generalnie Kimberger chce ograniczyć używanie telefonów komórkowych w szkole. „W szkole muszą być miejsca całkowicie wolne od komórek” – powiedział związkowiec w Ö1 „Morgenjournal”. „Tylko jeśli służy to materiałowi i przekazowi wiedzy, to ma sens używanie telefonów komórkowych na zajęciach, inaczej nie mają tam interesu”. Powinno to być jasno określone w regulaminie szkolnym ustalanym przez rodziców, nauczycieli i (na wyższych poziomach) uczniów w poszczególnych lokalizacjach.

Rzeczniczka szkoły federalnej Jennifer Uzodike lokalizuje obszary problemowe w „nauce zwycięstwa”. Cieszymy się z faktu, że twórcy aplikacji zgodzili się na wprowadzenie zmian – powiedział Uzodike w audycji. „Niemniej jednak ważne jest dla nas, aby uczniowie mieli również możliwość przekazywania dobrze uzasadnionych informacji zwrotnych w formie 360-stopniowej informacji zwrotnej, która odbywa się we współpracy z nauczycielami i studentami”.